sobota, 2 lipca, 2022
Strona głównaPozostałe6 najszczęśliwszych ludzi w historii ludzkości

6 najszczęśliwszych ludzi w historii ludzkości

Czasami jesteśmy świadkami wydarzeń, które są absolutnie nieprawdopodobne – trudno uwierzyć, że to zwykły przypadek. Wydaje się, że Ktoś wręcz zaplanował te wydarzenia tak, aby mogły one wydarzyć się tylko w jeden określony sposób.
Dziś pragniemy przedstawić Wam kilku ludzi, którym wyjątkowo poszczęściło się w życiu.

Lena Påhlsson

Lena Påhlsson znalazła własną obrączkę ślubną, którą zgubiła 16 lat temu podczas zbierania warzyw w ogrodzie. Przez obrączkę przebiła się marchewka, a wraz z warzywem pojawiła się też drogocenna zguba.

Steve Flaig

Steve wychowywał się bez matki i przez wiele lat próbował ją odnaleźć. Jak się jednak okazało, szukał po niewłaściwym nazwisku. W odnalezieniu mamy pomógł mu jednak zbieg okoliczności. Steve zaczął pracować w dużej sieci sklepów i o swoich zmaganiach opowiedział szefowi. Ten natomiast rozpoznał nazwisko mamy Steve’a – tak się bowiem złożyło, że pracowała ona w innym sklepie tej sieci.

Juliane Koepcke

Juliane Koepcke w 1971 roku przeżyła katastrofę lotniczą tuż nad Amazonką. 17-letniej dziewczynie udało się przeżyć – wyszła z tego jedynie z licznymi siniakami i skaleczeniami. Po wypadku musiała przez kilka dni przetrwać w dżungli wśród dzikich zwierząt, dopóki nie została uratowana przez miejscowych. Okazało się, że kobieta była jedyną ocalałą z tego samolotu.

Maarten de Jonge

Zawodowy holenderski kolarz wyścigowy Maarten de Jonge zarezerwował bilety na dwa loty w malezyjskich liniach lotniczych, lecz w ostatniej chwili odwołał swoje rezerwacje. Później okazało się, że dosłownie oszukał przeznaczenie: jeden z samolotów zaginął gdzieś na Oceanie Indyjskim, a drugi został zestrzelony latem 2014 roku.

Reshma Begum

Reshma Begum pracowała jako szwaczka w fabryce w jednym z 18-piętrowych budynków „Rana Plaza”. Miała szczęście, że udało jej się przeżyć wybuch, ale pozostała uwięziona pod gruzami. Na szczęście udało jej się znaleźć trochę wody i jedzenia, dzięki czemu mogła przetrwać 17 dni – aż do momentu, gdy uwolnili ją ratownicy.

Frane Selak

Frane Selak jest chorwackim nauczycielem muzyki. Najpierw uniknął śmierci, gdy jego pociąg wpadł do jeziora. Potem przeżył katastrofę: wypadł z samolotu i wylądował w stercie siana, podczas gdy 19 innych pasażerów zginęło tragicznie. Mężczyzna przeżył też kilka wypadków samochodowych. Mało tego – Frane’owi udało się także wygrać na loterii około milion dolarów.
ZOBACZ RÓWNIEŻ

NAJPOPULARNIEJSZE